Германея не спря лидера Оборище/СНИМКИ/ Резултати от 8-ят кръг на В-Югозападна група Германея Сапарева баня загуби с 0:2 домакинството си на Оборище Панагюрище в мач от 8-ят кръг на първенството на В-Югозападна футболна група. Срещата бе важна и за двата тима, тъй като гостите са лидер в класирането и защитават първото си място,  докато Германея се нуждае от точки в борбата за оцеляване.  През първото полувреме Оборище бяха далеч по-активният тим и владееха инициативата, като създадоха редица положения пред вратата защитавана от Евгени Спасов. Стражът на домакините обаче се справяше блестящо до 32-та минута, когато Окечукво проби в наказателното поле и от аутлинията върна топката, след което със силен шут Какалов я вкара във вратата, откривайки резултата за 0:1.  Второто полувреме бе коренно различно след като Германея започна да играе по-агресивно и да атакува по-често, а играчите на Оборище се прибраха в своята половина и отстъпиха инициативата. В крайна сметка домакините не стигнаха до изравняване , а в 90-та минута резервата Георги Нетов завърши бърза атака на Оборище и оформи крайния резултат 0:2. През второто полувреме в игра за домакините се появи и Димитър Чечев, който е с травма на коляното.