ВИДЕО/Марек игра добре, но загуби в контрола от Миньор Пк Отборът на Марек изигра днес петата си контрола това лято. Дупничани приеха Миньор Пк от 10:00 часа на стадион Бончук. Гостите победиха с 3:1, но определено до 70-та минута отбора на Марек се представи добре, въпреки промените най-вече в защита. Резултатът бе открит от перничани в 21-та минута, след пробив на Кристиян Димитров, който успя сам да се справи с двама бранители на Марек и вкара топката в мрежата на Гоцев. В 34-та минута дупничани изравниха, след като Петър Янкулски овладя топката пред наказателното поле на своя отбор, проби през центъра и след комбинация с Владимиров успя да завърши бързата контраатака с гол във вратата на Симеонов. В 42-та минута отново Янкулски и Росен Йорданов създадоха напрежение пред стража на гостите, но не успяха да изведат Марек напред в резултата. След почивката първото по-сериозно положение отново бе в актива на домокините, но Йорданов пропусна. Последваха промени и в двата тима, като в 71-та минута Панталеев от чиста позиция не успя да отбележи за Миньор. В 75-та минута Росен Йорданов уцели и напречната греда. В 77-та минута Дани Йорданов изненада с далечен удар Гоцев и изведе гостите напред в резултата. Крайното 3:1 за Миньор оформи Алберто Димитров в 84-та минута.