ЦСКА с дубъл в дербито след „кървав“ мач и 6 червени картона, нов сблъсък другия уикенд Отборът на ЦСКА прекъсна серията си от 27 години без две победи за един сезон над Левски в “А” група. “Червените” надвиха вечния съпреник с 1:0 в послединя 26-и кръг на редовния сезон след гол от дузпа на Емил Гъргоров. Основна вина за поражението на “сините” има най-опитния играч в състава Станислав Ангелов, който с глупава постъпка направи дузпа и си изпроси червен картон в 68-ата минута. Преди това Левски играше с човек повече от 29-ата минута, когато заради два жърти картона бе изгонен Борис Галчев. В даденото продължение червени картони получиха Ларсен Туре и Райс М`Боли, а Апостол Попов застана на вратата. Секунди след последния съдийски сигнал Владимир Гаджев и Омар Косоко също получиха червени картони от Георги Табаков. Това означава, че ЦСКА завършва на трето място в класирането, а Левски шести в редовния сезон и следва ново дерби в първия кръг на плейофите другия уикенд. Наставникът Антони Здравков хвърли цели петима дебютанти в дербито с “армейците”. Освен това “сините” смениха схемата от последния мач с Локомотив (София), когато играха с двама нападатели. Дошлите тази зима Аймен Белаид, Рафаел Бастос, Рикардо Нунеш, Пламен Крумов и Валери Божинов излизоха титуляри в първия си мач между “сини” и “червени”. Пламен Илиев е контузен, а Даниел Димов наказан. Така Горан Блажевич и Станислав Ангелов ги замениха. Дъстли Мюлдер, Владимир Гаджев, Ларсен Туре и Орлин Старокин бяха останалите титуляри в схемата 4-2-3-1. Стойчо Младенов залага на 10 от футболистите, победили Славия преди седмица. Единствената промяна е, че на мястото на Стивън Съндей игра Борис Галчев. Срещата започна с ефектни хореографии на Сектор "Б" и "Г".Огромен транспарант: "Един век лудост без лек", както голям плакат 30 на 30 с човек с укротителна риза в синьо грееше в сектора на левскарите. Агитката на "армейците" оцвети своя сектор в любимите червено и бяло, като имаше и факлин, а отдолу имаше транспарант: "Цветовете на победата". Още в четвъртата минута Ларсен Туре бе изведен от Владимир Гаджев сам срещу Райс М`Боли, който излезе от наказателното си поле да го среща, а крилото стреля в аут вместо в празната врата. Косоко в седмата минута с глава стреля в аут, а Туре получи жълт картон при опит за симуация в наказателното поле в следващата минута. В 20-ата минута Валери Божинов стреля слабо с десния крак и Апостол Попов изби пред голлинията. При продължението на атаката Туре вкара, но бе в засада. Последваха две отлични спасявания на червения вратар, който първо изби в корнер удар на Мюлдер, а след това удар от няколко метра на Белаид бе спасен. Иван Стоянов и Ивайло Чочев пропуснаха за "червените". В 29-ата минута Галчев фаулира Нунеш и получи втори жълт и съответно червен картон. Това предизвика големи ексеции в Сектор Г, където феновете на ЦСКА влязоха в ръкопашен бой с полицията, а към пистата залетяха около 50 счупени седалки. Следващите минути Бастос се подхлъзна, точно когато М`Боли изпусна топката след центриране и пропусна възможност за гол, а Гъргоров и Стоянов стреляха отдалеч. Стойчо Младенов и щаба му поискаха втори жълт картон за Туре, който първо вкара гол след сигнал, а след това извърши нарушение в центъра на терена. Втората част започна равностойно, а Димитър Макриев замени Бастос в 55-ата минута и "сините" започнаха да играят с двама нападатели. Тони Силва и Тодор Янчев пък смениха Сисоко и Иван Стоянов малко след това. Притиснатият до стената тим на Левски ще търси първи гол и първа победа срещу ЦСКА този сезон след трите неуспешни опита в редовното време.